Nasze marki
Bestsellery
PRASA DO OLEJU  POLSKI PRODUCENT ORYGINAŁ ! PROMOCJA  TARGOWA !
PRASA DO OLEJU POLSKI PRODUCENT ORYGINAŁ ! PROMOCJA TARGOWA !

1 790,00 zł

Cena regularna: 2 390,00 zł

szt.
WYCISKARKA SOKU WINSTAR  PROMOCJA Z ULOTKĄ
WYCISKARKA SOKU WINSTAR PROMOCJA Z ULOTKĄ

2 390,00 zł

szt.
WYCISKARKA SOKU WINSTAR  PROMOCJA TARGOWA !
WYCISKARKA SOKU WINSTAR PROMOCJA TARGOWA !

2 390,00 zł

szt.
Olej lniany Iwan Nieumywakin
Olej lniany Iwan Nieumywakin

31,00 zł

szt.
PRASA DO OLEJU POLSKI PRODUCENT - ORYGINAŁ
PRASA DO OLEJU POLSKI PRODUCENT - ORYGINAŁ

1 990,00 zł

Cena regularna: 2 390,00 zł

szt.
WYCISKARKA SOKU WINSTAR  PROMOCJA Z ULOTKĄ
WYCISKARKA SOKU WINSTAR PROMOCJA Z ULOTKĄ

1 990,00 zł

Cena regularna: 2 390,00 zł

szt.
Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Jak wybrać wyciskarkę do soku? Sokowirówka vs. wyciskarka wolnoobrotowa

Większość z nas, jeśli nie wszyscy uwielbiamy świeżo wyciskane soki owocowe i warzywne. Lekko schłodzone są orzeźwiające, kolorowe, pełne witamin. Do ich przygotowania służą sokowirówki, wyciskarki, wyciskarki wolnoobrotowe, a nawet wytłaczarki wolnoobrotowe. Różnią się od siebie zastosowaną technologią, szybkością obrotów, mocą i doborem materiałów. Łatwo się w tym pogubić, dlatego warto w prosty sposób uporządkować temat.

Zacznijmy od sokowirówek. To urządzenia najbardziej rozpoznawalne w tej kategorii. Każdy z nas choć raz spotkał się z tym rozwiązaniem. Ewentualnie mógł je także usłyszeć, gdyż ze względu na pracę szybkoobrotowego silnika są dość głośne. Wirnik z tarką rozdrabnia owoce, a poprzez siłę odśrodkową oddziela sok od miąższu. Powstały sok jest mocno spieniony, często o wypłowiałym kolorze, o mącznej konsystencji. Pozostałości są dość wilgotne i niedokładnie odciśnięte. Zawarte w skórach pektyny i błonnik nie dostają się do soku, przez co traci ważny składnik diety. Ich efektywność jest także uzależniona od poboru mocy. Ten ustala się na poziomie od 500 W w przypadku najsłabszych urządzeń do nawet 2000 W.

W trakcie gdy producenci sokowirówek odświeżają wygląd swoich produktów oraz prześcigają się w liczbie obrotów na minutę, po drugiej stronie rynku rośnie popularność coraz wolniejszych urządzeń. Chodzi oczywiście o wspomniane w tytule wyciskarki/wytłaczarki wolnoobrotowe. Ze względu na fakt, że jak mówi sama nazwa nie skupiamy się tu na osiągnięciu wysokiej liczbie obrotów, urządzenia te są znacząco cichsze. Mają także dużo mniejszy pobór mocy od około 200 W do 500 W. Ich działanie jest stosunkowo prostsze i bardziej efektywne niż w przypadku sokowirówki.

Napędzany mocnym, wolnoobrotowym silnikiem ślimak wciąga i powoli miażdży owoce, warzywa, zioła i inne produkty oddzielając soki od miąższu. Przez powolne obroty silnik nie nagrzewa gotowego soku, więc nie musimy obawiać się o utratę cennych mikroelementów. Do tego miażdżone owoce oddają do soku więcej cennych pektyn, enzymów i błonnika, przez co otrzymujemy w pełni wartościowy produkt.

Za jeden z minusów uważano gęsta konsystencję soków, jednak bardziej zaawansowane wytłaczarki, dzięki dodatkowym sitom i możliwości ustawienia prędkości pozwalają bez problemu ustawić parametry płynu. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na takie wskaźniki jak ilość obrotów (im mniej tym lepiej), odpowiednio duży, wygodny wlot oraz odpowiednie sita.

Ceny wyciskarek wolnoobrotowych są bardzo zróżnicowane. Warto jednak zainwestować w sprawdzony i porządny sprzęt odporny na mechaniczne uszkodzenia, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Dlaczego? Gdyż tylko takie urządzenia będą miały długą gwarancję, tworzywa będą wolne od toksycznych związków takich jak BPA czy ołów, a producent zapewni nam części zamienne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl